W 2020 roku statystyczny Polak będzie pobierał w skali miesiąca aż 6 422 megabajtów, czyli ponad 52 razy więcej w stosunku do 122 megabajtów w 2010 roku

Korea Południowa wprowadzi najszybszy na świecie domowy Internet

Korea Południowa udowadnia, że nie na darmo nosi tytuł jednego z czterech Azjatyckich Tygrysów. Do 2012 roku zamierza wprowadzić dostęp do Internetu o szybkości 1Gbps.

Różne ciekawe rzeczy mają się wydarzyć w 2012 roku. Jedni zwiastują koniec świata – czego dowodem ma być organizacja Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie – inni budują infrastrukturę szybkiego Internetu. Korea Poludniowa ma przeznaczyć na ten cel 34 tryliony (!) wonów czyli około 19 miliardów funtów. Skąd weźmie tak ogromną sumę? Rząd zachęca przedsiębiorców do wsparcia tego szczytnego (lecz kosztownego) celu. Kwota ta nie jest w żaden sposób przypadkowa. Właśnie tyle wynosi budżet przeznaczony na Koreańską edukację.

Aktualny rekord i tak należy do Korei Południowej, w której średnia prędkość z jaką obywatele korzystają z Internetu wynosi 12Mbps.

Co można robić z 1Gbps? Na przykład ściągnąć 90-minutowy klip w jakości HD. Zdążysz zaparzyć herbatę. Przecież to tylko 3,5 minuty.

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.