Smukła bryła nowych telewizorów Samsung LED TV serii 7000 jest dodatkowo podkreślona wzornictwem Touch of Color

Koreański konflikt wywołał boom na telewizory

Ostatni konflikt zbrojny między Koreą Północną i Południową ma także dobre strony, przynajmniej dla producentów telewizorów z Tajwanu...

Odnowiony w dniu wczorajszym konflikt między Północną i Południową Koreą wywołał krótkotrwały boom na telewizory, przez co producenci paneli boją się, że mogą wystąpić braki magazynowe. Zwłaszcza południowokoreańskie koncerny, Samsung oraz LG, mające fabryki na terenie Korei, mogą mieć problemy z logistyką i transportem, jeśli konflikt się przedłuży. To, co jest relatywnie złą wiadomością dla producentów koreańskich, producenci z Tajwanu biorą za dobrą monetę, bowiem ci nie będą mieć problemów z dostawami, co zwiastuje spory wzrost sprzedaży w krajach azjatyckich. Jak jednak podaje serwis Digitimes, ewentualna wojna na półwyspie koreańskim może odbić się na całym przemyśle technologicznym w Azji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.