Wśród interesujących cech charakterystycznych Backdoor.MSIL.Bot.A wskazać należy na fakt, że oprogramowanie to będzie szukało konkretnych rozwiązań antywirusowych na zaatakowanym sprzęcie, próbując unieszkodliwić procesy z nimi związane

Microsoft będzie zmuszony do wprowadzenia ekranu wyboru antywirusów?

Już wkrótce w usłudze Windows Update zadebiutuje darmowy skaner antywirusowy Microsoftu. Niektórzy producenci programów antywirusowych protestują, domagając się zmian.

Panda Labs, Trend Micro i kilka innych firm zajmujących się sprzedażą oprogramowania antywirusowego jest zdania, że umieszczenie w Windows Update usługi Microsoftu jest wbrew prawu. Jak powiedział Luis Corrons, dyrektor ds. technicznych w Panda Labs, najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie listy aplikacji do wyboru. Corrons chce, by na firmie Microsoft wymusić, poza ekranem wyboru przeglądarek (który już został wdrożony), ekran wyboru aplikacji antywirusowych.

Jak na razie nie wniesiono jednak żadnych formalnych pozwów. Być może dlatego, że Centrum Zabezpieczeń Windows, po wykryciu braku antywirusa, proponuje wybór jednego z dwudziestu tego typu programów. W tym Trend Micro i Panda Labs.

0
Źródło: KopalniaWiedzy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.