Kinect będzie działać na innych platformach bez zgody Microsoftu?

Microsoft Kinect (prawie) zhakowany, będzie dostępny na inne platformy?

Konsole

W zaledwie trzy dni po swojej oficjalnej premierze, kontroler ruchowy Microsoft Kinect został pomyślnie, ale tylko prawie zhakowany. Konkretniej rzecz ujmując, pewnemu użytkownikowi udało się napisać open-source’owy sterownik, który umożliwi podłączenie Kinecta do innej platformy niż Xbox 360, tym przypadku komputera klasy PC. Za wykonanie tego zadania, nowojorska firma Adafruit Industries oferowała początkowo tysiąc dolarów nagrody, jednak po negatywnej opinii Microsoftu na temat „konkursu”, podniosła nagrodę do 2 tysięcy dolarów.

Microsoft, rzecz jasna, nie był zadowolony z samej idei tego konkursu, a tym bardziej z jego pomyślnego zakończenia. Jak jednak uważa współfundator nagrody, dziennikarz magazynu Make – Philip Torrone, Microsoft Kinect jest zadziwiającą technologią, która nie powinna być ograniczona wyłącznie do Xboksa 360.

Jak dotąd, udało się za pomocą komputera skontrolować jedynie mechanizm ruchu urządzenia, co jest dopiero pierwszym krokiem do wykonania pełnego zadania. Pytanie tylko, co na to Microsoft?