Niezależnie od winowajcy, głównymi poszkodowanymi będą gracze

Microsoft kontynuuje prawną ofensywę przeciwko Motoroli

Microsoft kontynuuje swoją prawną batalię z Motorolą. Został złożony nowy pozew w sprawie naruszenia własności intelektualnej. Tym razem poszło o technologie sieciowe znane z... Xboksa.

Pozew, który wpłynął do sądu federalnego w Seattle, został złożony w miesiąc po poprzednim, który pośrednio atakował Androida. Tym razem gigant z Redmond utrzymuje, że Motorola nie dotrzymała umowy zawartej ze wszystkimi organizacjami opiekującymi się standardami informatycznymi. Motorola zobowiązała się bowiem do nieodpłatnego licencjonowania swoich rozwiązań dotyczących sieci bezprzewodowych i kodowania multimediów, z których korzysta, między innymi, konsola Xbox.

Jak utrzymuje Microsoft, Motorola, chcąc najwyraźniej odegrać się na gigancie za pozew w sprawie Androida, zażądała od Microsoftu „olbrzymich opłat licencyjnych za dalsze wykorzystywanie jej własności intelektualnej”. Sama Motorola odmówiła komentarza w tej sprawie.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.