Microsoft Office i Dokumenty Google zgraną parą

Rywalizacja między Windows Live Office i Dokumentami Google staje się coraz bardziej zażarta. Google wydało właśnie wtyczkę do Office'a, umożliwiającą współpracę z biurową usługą giganta.

CloudConnect, czyli wtyczka do Microsoft Office, która umożliwia pakietowi biurowemu Microsoftu współpracę z usługą Dokumenty Google, jest już prawie gotowa. Jak dotąd, jedyną usługą w chmurze, z jaką współpracował Office, był… Windows Live Office.

Wtyczka obsługuje wszystkie możliwości Dokumentów, w tym symultaniczną pracę zbiorową nad jednym dokumentem. Jej wadą jest brak automatycznego autozapisu do usługi –dane są synchronizowane tylko w momencie wciśnięcia przycisku „Zapisz”. Jednak jak twierdzi Jonathan Rochelle, product manager Dokumentów Google’a, to nie jest niedoróbka, a działanie z premedytacją, „by nie zmieniać przyzwyczajeń użytkowników Microsoft Office”.

Wtyczka wymaga Office’a 2003 lub nowszego. Jeszcze nie jest dostępna do pobrania, trwają ponoć nad nią ostatnie szlify.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.