Import danych z Facebooka już działa

MySpace składa broń, pozwala się wchłonąć Facebookowi

Facebook i MySpace zorganizowały krótką konferencję prasową, by ogłosić wzajemne porozumienie i chęć współpracy. Praktycznie wyglądało to jednak na oddanie się MySpace'a w ręce Facebooka.

Konferencja prasowa trwała raptem kilka minut. MySpace od teraz będzie umożliwiał logowanie się poprzez facebookowe konto dzięki mechanizmowi Facebook Connect. Oznacza to, że na MySpace co prawda będzie można się dalej rejestrować, ale najpewniej użytkownicy wybiorą jedno kliknięcie na „Connect with Facebook”, zamiast żmudnego wypełniania formularzy rejestracyjnych. Jedyną korzyścią dla MySpace’a będzie pełny dostęp do facebookowych danych użytkownika, niezależnie od ustawionej przez niego restrykcji prywatności.

MySpace był niegdyś gigantem wśród portali społecznościowych. Serca użytkowników zaskarbił bardzo popkulturowym podejściem do sprawy. Portal promował młodych artystów (szczególnie zespoły muzyczne) i ogólnie nastawiony był na popkulturę, zarówno mainstreamową, jak i alternatywną. Stworzył też podstawę pod kolejną subkulturę Web 2.0 (np. słynne „sweet focie” wywodzą się właśnie z MySpace’a). Dziś na konferencji o legendarnym „przejęciu” społecznościowego giganta nie pojawił się nawet Mark Zuckerberg…

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.