Świetnie zapowiadający się system umarł, zanim jeszcze pojawił sie na rynku

Największy operator telefonii wspiera Linuksa

China Mobile, największy operator telefonii komórkowej na świecie, dołącza do Linux Foundation i ma zamiar znacznie przyspieszyć rozwój tego systemu operacyjnego.

Biorąc pod uwagę bazę klientów, China Mobile jest największym operatorem telefonii komórkowej na świecie. Niedawno operator ten zainwestował w Linuksa, w swój mobilny system operacyjny OPhone oraz w oprogramowanie open-source’owe, oparte na przetwarzaniu w chmurze. Teraz dołącza również do szerokiego grona Linux Foundation – fundacji, której zadaniem jest rozwój, promocja i standaryzacja systemów operacyjnych opartych na Linuksie. China Mobile planuje wesprzeć przede wszystkim system MeeGo, współtworzony przez firmy Intel i Nokia, dzięki czemu OS ma stać się bardziej popularną platformą na urządzeniach mobilnych, nie tylko firmowanych przez Nokię (N900).

– Dla Linux Foundation, szansa na zaprezentowanie Linuksa jako alternatywy dla 560 milionów użytkowników to bardzo intratna propozycja – powiedział Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy w Linux Foundation.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.