- Możliwość łączenia się z naszymi telefonami, komputerami i innymi urządzeniami jest uważana za podstawową potrzebę człowieka - mówi Eva Elmstedt, dyrektor działu obsługi klienta w firmie Ericsson

Nasiusiaj na swój telefon a dowiesz się, czy nie masz choroby przenoszonej drogą płciową

Randka się rozwija dobrze. Kończy się u niej. Robi się gorąco... ale nagle przypomniałeś sobie o kampanii przestrzegającej przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Spoko, jest do tego aplikacja.

Zdaniem brytyjskiej wspólnoty medycznej, najlepiej będzie, jak tuż przed stosunkiem z nieznajomą czy nieznajomym poprosisz, by nasiusiał na twój telefon. Nie, to nie żart. Projekt już pochłonął 4 miliony funtów i cały czas się rozwija.

Aplikacja, wraz z czujnikiem podłączanym do telefonu, będzie kosztowała raptem jednego funta. Poza powyższą absurdalną sytuacją, może jednak się do czegoś przydać, wszak pójść do szpitala na tego typu badanie nie jest zbyt miłe. Dodatkowo, aplikacja ma walczyć z bezpłodnością i innymi schorzeniami okołopłciowymi.

W zeszłym roku w Wielkiej Brytanii na choroby przenoszone drogą płciową zachorowało 482 696 osób.

0
Źródło: guardian.co.uk
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.