Intel Atom ma być pierwszym procesorem wytworzonym w technologii 14 nm

Nie będzie Nvidii ION dla platformy Intel Oak Trail

Komisja FCC pozwoli firmie Intel sprzedawać procesory Intel Atom w nadchodzącej architekturze Oak Trail bez wsparcia dla PCIe, co oznacza, że przyszłe netbooki nie będą oferować oddzielnej grafiki.

Federalna Komisja Handlu zatwierdziła zmiany w ugodzie zawartej z firmą Intel, tym samym pozwalając gigantowi z Santa Clara na sprzedaż nowych procesorów Intel Atom w architekturze Oak Trail bez wsparcia dla PCI Express. Oznacza to mniej więcej tyle, że nowa ultramobilna platforma Intela zapewne nie będzie obsługiwać zewnętrznych kart graficznych, czyli możemy zapomnieć o nowych netbookach i tabletach z platformą Nvidia ION.

Intel bowiem najprawdopodobniej będzie chciał jak najszerzej promować swoją zintegrowaną grafikę, która jak wiemy, wydajnościowo znacznie odstaje od propozycji Nvidii czy AMD. Intel otrzymał pozwolenie sprzedaży procesorów Oak Trail bez wsparcia dla PCIe do czerwca 2013 roku, po czym firma z Santa Clara ma wprowadzić na rynek następcę platformy Oak Trail, wspierającą już PCI Express.

Procesory w architekturze Oak Trail zadebiutują na początku 2011 roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.