Wymazane mieszkania w Essen w usłudze Google Street View

Nie lubisz Google Street View? Uważaj na „jajcarzy”

Zagorzali zwolennicy serwisu Google Street View w Niemczech, postanowili wyrazić swój protest przeciwko tym, którzy tej usługi nie chcą, obrzucając ich domy jajkami.

Konflikt na linii Google – niemiecki rząd, w którym głównym tematem była polityka prywatności w usłudze Google Street View wydawał się być rozwiązany. Nasi zachodni sąsiedzi mieli możliwość „wypisania się” z obecności w serwisie, poprzez wymazanie ich posiadłości ze zdjęć. Chociaż stosunkowo niewielu Niemców się na to zdecydowało, to po ruszeniu usługi w kilkunastu niemieckich miastach, już wywołało to drobne zamieszki. Posiadłości w Essen, które są zamazane w Street View, zostały obrzucane jajkami a na drzwiach wejściowych i skrzynkach pocztowych widniał napis „Google is cool”.

Gigant z Mountain View twierdzi, że niemal 250 tysięcy domostw postanowiło zamazać swoje domy w usłudze Street View, a przypadek z Essen był odosobnionym wybrykiem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.