Opera Mobile 10.1 dla Androida zadebiutuje już we wtorek

Opera Mobile dla Androida będzie dostępna 9 listopada

W króciutkim, ale jakże radosnym komunikacie na stronie internetowej Opery, norweski producent informuje, że już 9 listopada dostępna będzie przeglądarka Opera Mobile 10.1 dla systemu Google Android.

Norweska firma Opera Software w dość lakoniczny sposób zapowiada premierę swojej mobilnej przeglądarki Opera Mobile dla systemu operacyjnego Google Android. W krótkim komunikacie na stronie internetowej producenta możemy przeczytać, że Opera Mobile 10.1 w wersji dla Androida dostępna będzie do pobrania w najbliższy wtorek, 9 listopada. Warto jednak zaznaczyć, iż będzie to wersja beta.

Dotychczas przeglądarka była przeznaczona wyłącznie na platformy Symbian, Windows Mobile oraz Maemo, a przecież to Google Android w Stanach Zjednoczonych wyrasta na lidera w segmencie smartfonów, a i w pozostałej części globu radzi sobie świetnie.

Posiadacze smartfonów z Androidem musieli do tej pory zadowolić się okrojoną przeglądarką Opera Mini, która dostępna jest także dla telefonów komórkowych bez systemu operacyjnego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.