Oracle zatrudnia tajniaków, by wytropili szefa HP

Oracle zatrudnia tajniaków, by wytropili szefa HP

Jak podaje agencja Reuters, dyrektor generalny firmy Oracle, Larry Ellison, zatrudnił prywatnych detektywów aby wyśledzili nowego szefa HP - Leo Aphothekera.

Niezbyt przyjazne stosunki firm HP oraz Oracle nie są tajemnicą, odkąd były szef HP, Mark Hurd, rozpoczął prace w Oracle na stanowisku kierowniczym, za co zresztą został pozwany przez byłego pracodawcę. Dwa tygodnie później, gdy do gry weszły pieniądze, spór dziwnym trafem sam się rozwiązał. Chociaż z powrotem zapanował nastrój przyjaźni, to tylko cisza przed burzą.

Według agencji Reuters bowiem, Larry Ellison zatrudnił prywatnych detektywów aby wyśledzili obecnego CEO firmy HP – Leo Apothekera, który ma ukrywać się przed prawnikami Oracle’a z powodu niechęci do zeznawania przeciwko swojemu byłemu pracodawcy – firmie SAP. Ten gigant segmentu oprogramowania biznesowego ERP, miał bowiem zdefraudować oprogramowanie o wartości ponad 4 miliardów dolarów, tak przynajmniej twierdzi Ellisson.

Tymczasem Leo Aphotheker najprawdopodobniej przebywa za granicami Stanów Zjednoczonych, przez co adwokaci Oracle’a nie mogą wręczyć mu wezwania do sądu.

Powoli cała sytuacja zaczyna przypominać (kiepski) scenariusz do filmu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.