Porównanie przeglądarek: BlackBerry PlayBook nie daje iPadowi szans

RIM opublikowało filmik, na którym porównuje przeglądarki internetowe dwóch tabletów - swojego Playbooka oraz iPada. Jak łatwo można się domyślić, Playbook nie pozostawia Apple'owi złudzeń.

Zwykle tak się dzieje, że jak już jakaś firma wypuszcza recenzję tudzież porównanie swojego produktu z produktem konkurencji, to jej produkt zawsze okazuje się lepszy. Nie inaczej jest w tym przypadku, jako że RIM opublikowało wideo z porównania przeglądarek internetowych na swoim własnym tablecie BlackBerry Playbook oraz tablecie Apple’a – iPadzie. Wnioski są takie, że Playbook znacznie szybciej ładuje standardowe strony internetowe.

Zaskoczeniem nie jest również fakt, że Playbook wyświetla strony z materiałami Flash, natomiast iPad wyświetla błąd. W teście Acid3 obie przeglądarki uzyskują wynik 100 punktów na 100 możliwych do zdobycia, jednak RIM dopatrzyło się niewielkiego artefaktu, który pojawia się na iPadzie podczas uruchamiania testu.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.