Student nie będzie mógł kupić już iPada nawet dla siebie

Prenumeruj aplikacje na iPhone’ie, iPodzie i iPadzie

Nie opadł jeszcze kurz po premierze iOS-a 4.2.1 a już zaczyna się mówić o jego następcy. iOS 4.3 ma się bowiem pojawić za mniej więcej miesiąc. A my spróbowaliśmy się dowiedzieć co zmieni w naszych iSprzętach.

Według informacji, do których dotarła redakcja MacStories, nowa wersja systemu iOS pojawi się już 13 grudnia.  Nie wiemy co prawda, czy opóźnienia związane z premierą 4.2.1 wpłyną na datę wydania wersji 4.3, ale pamiętać należy, że i tak opieramy się tylko na „dobrze poinformowanych źródłach”.

Co nowego w 4.3? System będzie ponoć wreszcie poprawnie działał z usługami AirPlay, Hulu i Netflix – na to szczególnie skarżą się użytkownicy zza oceanu. Jednak 4.3 to nie tylko usunięcie usterek. Najważniejszą zmianą będą tak zwane subskrypcje aplikacji. Umożliwią one ich dostawcom  pobieranie opłat nie za ich instalację, ale samo używanie. Na przykład hipotetyczna aplikacja CHIP.pl byłaby sama w sobie darmowa, ale by dostawać przez miesiąc newsy na swój iGadżet, należałoby opłacić subskrypcję. Wydawcy gazet są ponoć zachwyceni.

0
Źródło: MacStories
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.