Rumuński haker 5 listopada zaatakował stronę brytyjskiej marynarki. Efekty widać do dziś

Rumuński haker włamał się na stronę brytyjskiej marynarki

Rumuński haker o pseudonimie TinKode włamał się na stronę internetową Królewskiej Marynarki Wojennej i... ją zamknął. Efekty widać do dzisiaj.

Zapewne niejeden wywiad z krajów niezbyt zaprzyjaźnionych z Wielką Brytanią próbował włamać się na stronę internetową Królewskiej Marynarki Wojennej, ale nikomu dotąd się to nie udało. O dziwo, udało się to rumuńskiemu hakerowi o pseudonimie TinKode, który uzyskał dostęp do witryny 5 listopada tego roku, korzystając z powszechnie znanej luki w zabezpieczeniach aplikacji – SQL Injection.

Po uzyskaniu dostępu, stronę zamknął i opublikował wszelkie szczegóły, które znalazł – w tym między innymi nazwy użytkowników oraz hasła administratorów witryny. Obecnie strona brytyjskiej marynarki wyświetla jedynie obrazek z tekstem „Niestety, witryna Królewskiej Marynarki Wojennej poddawana jest niezbędnej konserwacji. Zapraszamy ponownie wkrótce”.

Szczegóły dotyczące ataku, TinKode opublikował na swoim koncie Twitterowym, na którym zamieścił również odnośnik do witryny z większą ilością szczegółów o swoim odkryciu – nie ma jednak tam żadnych informacji poufnych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.