Samsung Galaxy S jako pierwszy obsłuży Wi-Fi Direct

Samsung Galaxy S jako pierwszy obsłuży Wi-Fi Direct

Związek Wi-Fi Alliance poinformował, że pierwszym smartfonem, obsługującym nadchodzący standard bezprzewodowego przesyłu danych Wi-Fi Direct, będzie Samsung Galaxy S.

Na liście certyfikowanych urządzeń do obsługi nowego standardu bezprzewodowego przesyłania danych na krótkich odległościach, Wi-Fi Direct, jako pierwszy pojawił się smartfon firmy Samsung – Galaxy S (I9000). Fakt ten nie dziwi, zważywszy na to, że bardzo często telefony koreańskiego producenta były jednymi z pierwszych w kwestii kompatybilności z różnymi technologiami – wystarczy wspomnieć model Omnia i technologię DivX. Co prawda każde w miarę nowoczesne urządzenie może stać się kompatybilne z Wi-Fi Direct, bowiem w samym protokole nie ma żadnych zmian sprzętowych, jednak Samsung wygrał marketingową bitwę o promocję swojego modelu, jako pierwszego smartfona z obsługą nowego standardu. O samej technologii Wi-Fi Direct dowiesz się więcej z naszego wcześniejszego artykułu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.