Samsung Galaxy Tab, czyli najpowazniejszy konkurent iPada w segmencie tabletów

Samsung przygotowuje 7-calowy ekran Super AMOLED dla tabletów

Samsung Mobile Display zapowiada rozpoczęcie produkcji pierwszego, w miarę dużego ekranu Super AMOLED o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 1200 x 600 pikseli, przeznaczonego dla tabletów.

Samsung Mobile Display, oddział koreańskiego giganta zajmujący się produkcją wyświetlaczy, planuje wkrótce rozpocząć masową produkcję 7-calowego ekranu Super AMOLED dla tabletów. Podobnie, jak w przypadku mniejszego wyświetlacza, który aktualnie dostępny jest w smartfonie Galaxy S, nowy większy model ma zapewnić wyższy kontrast, większe nasycenie barw i szersze kąty widzenia niż ekrany LCD.

7-calowy ekran, w który najprawdopodobniej będzie wyposażona nowa generacja tabletu Galaxy Tab, oferować będzie rozdzielczość 1200 x 600 pikseli. Według najnowszych planów Samsunga, nowy wyświetlacz może pojawić się na rynku w połowie 2011 roku, natomiast pierwsza prezentacja prototypów odbędzie się już 10 listopada, podczas wystawy FPD International w Japonii.

Czy teraz ktoś kupi Samsunga Galaxy Tab z ekranem LCD za 3000 złotych?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.