Smartbook Google’a z Chrome OS zadebiutuje w listopadzie

Z najnowszych informacji wynika, że smartbook marki Google, z preinstalowanym systemem operacyjnym Chrome OS, ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym miesiącu.

Dobrze poinformowane źródła serwisu DigiTimes twierdzą, że jeszcze w tym miesiącu ma zadebiutować na rynku pierwszy smartbook z systemem operacyjnym Google Chrome OS, wprowadzającym na segment OS-ów pojęcie przetwarzania w chmurze. Podobnie, jak w przypadku smartfona Nexus One, Google również ma wprowadzić na rynek nową maszynę pod własną marką. Urządzenie ma być skonstruowane przez firmę Inventec, a oparte na architekturze ARM. W listopadzie na rynek ma trafić zaledwie 70 tysięcy egzemplarzy smartbooka, które nie będą sprzedawane poprzez tradycyjne kanały sprzedaży detalicznej.

Już w grudniu, na rynek mają trafić także smartbooki z systemem Chrome OS od takich producentów, jak HP i Acer. Produkcją ma zająć się Quanta. Asus tymczasem czeka na reakcję rynku na nowy segment urządzeń.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.