Chrome OS trafi na rynek jeszcze w listopadzie?

Smartbook Google’a z Chrome OS zadebiutuje w listopadzie

Z najnowszych informacji wynika, że smartbook marki Google, z preinstalowanym systemem operacyjnym Chrome OS, ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym miesiącu.

Dobrze poinformowane źródła serwisu DigiTimes twierdzą, że jeszcze w tym miesiącu ma zadebiutować na rynku pierwszy smartbook z systemem operacyjnym Google Chrome OS, wprowadzającym na segment OS-ów pojęcie przetwarzania w chmurze. Podobnie, jak w przypadku smartfona Nexus One, Google również ma wprowadzić na rynek nową maszynę pod własną marką. Urządzenie ma być skonstruowane przez firmę Inventec, a oparte na architekturze ARM. W listopadzie na rynek ma trafić zaledwie 70 tysięcy egzemplarzy smartbooka, które nie będą sprzedawane poprzez tradycyjne kanały sprzedaży detalicznej.

Już w grudniu, na rynek mają trafić także smartbooki z systemem Chrome OS od takich producentów, jak HP i Acer. Produkcją ma zająć się Quanta. Asus tymczasem czeka na reakcję rynku na nowy segment urządzeń.

1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.