Nowy kontroler firmy Sony, zadebiutuje na rynku 15 września.

Sony: 2,5 miliona sprzedanych Kinectów? Phi!

W reakcji na ujawniony wynik sprzedaży Kinecta, Sony publikuje te dotyczące Move'a. Okazuje się, że japoński kontroler sprzedaje się dużo lepiej niż sądzono.

Jeszcze dzisiaj informowaliśmy o dobrym wyniku Kinecta, który znalazł wielu nabywców. Żałowaliśmy, że nie możemy podać przy okazji wyniku Move’a. No i proszę! Jak na życzenie Sony opublikowało informację związaną ze swoją sprzedażą. Okazało się, że aż 4,1 miliona Move’ów rozeszło się, jak świeże bułeczki od dnia swojej premiery, czyli od 15 września. Samo Sony tak skomentowało to w ten sposób:


„Liczby te świadczą nie tylko o początkowym sukcesie nowego kontrolera ruchu, ale także dobrze rokują na przerwę świąteczną i 2011 rok.”

To wynik sprzeczny z ogólną prognozą specjalistów. Prognozowali oni, że Move to nic innego, jak Wii dla dorosłych i nie znajdzie wielu nabywców. Co więcej słowa te potwierdzały początkowe wyniki sprzedaży Move’a, które nie były zbyt imponujące.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.