Co knuje Steve?

Steve Ballmer sprzedaje akcje Microsoftu – boi się, że stracą wartość?

Dyrektor Microsoftu, Steve ballmer, sprzedał 12 procent posiadanych przez siebie akcji swojej firmy, czyli 49,3 miliona, wartych 1,3 miliarda dolarów. I planuje dalszą sprzedaż.

Według redakcji Reuters.com, Ballmer nie tylko sprzedał 49,3 miliona akcji, ale do końca roku ilość ta ma dobić do 75 milionów. Nie wiemy co to oznacza, ale najbardziej logicznym wnioskiem jest taki, że Ballmer stracił wiarę w Microsoft i szykuje się do odejścia z firmy.

Sam zainteresowany jednak zaprzecza. – Jestem podekscytowany naszymi nowymi produktami i potencjałem, jaki ma nasza technologia do odmieniania ludzkich żyć. Pozostaję w pełni zaangażowany w Microsoft i jego sukcesy – komentuje dyrektor.

Po swojej ostatniej akcyjnej transakcji, Ballmer wciąż posiada 359 milionów akcji firmy, czyli około 4,2%. Obecnie posiadane przez niego akcje warte są 9,6 miliarda dolarów przy cenie 26,85 dolara za akcję. Ballmer od siedmiu lat nie sprzedał ani jednej akcji swojej firmy. Teraz chce się pozbyć 18% tego, co posiada.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.