Supercienki panel LCD o grubości zaledwie 1,8 mm

Na konwencji FPD International, Samsung prezentuje 10,1-calowy panel LCD o grubości zaledwie 1,8 mm, który oferuje rozdzielczość 1024 x 600 pikseli.

Podczas odbywającej się w Japonii konwencji FPD International 2010, firma Samsung Electronics zaprezentowała swoje najnowsze dokonanie w dziedzinie paneli LCD – panel o przekątnej ekranu 10,1 cala i grubości zaledwie 1,8 milimetra. Supercienki wyświetlacz oferuje maksymalną rozdzielczość 1024 x 600 pikseli, , jasność na poziomie 250 nitów (cd/m2), współczynnik stałego kontrastu równy 1000:1 oraz pokrycie 50 procent palety barw NTSC.

Na konwencji Samsung demonstrował nowe panele LCD w prototypach netbooków oraz tabletów. Nie trafią one jednak do masowej produkcji wcześniej niż za dwa, trzy lata. Na szczęście Samsunga dysponuje jeszcze nieco grubszymi panelami, które mogą być użyte w większej wersji tabletu Galaxy Tab.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.