Komputer z Chrome OS zadebiutuje pod koniec 2010 roku

Szef Google’a: Chrome OS nie dla dotykowych ekranów

Eric Schmidt podzielił się z nami informacją, że system operacyjny Chrome OS będzie zoptymalizowany pod urządzenia z fizyczną klawiaturą. Nie będzie zatem tabletów z nowym OS-em Google'a?

Oprócz prezentacji nowego smartfona Nexus S z systemem operacyjnym Google Android 2.3, Eric Schmidt podczas Web 2.0 Summit 2010 wspomniał także o innym OS-ie firmy z Mountain View. Nie są to jednak zbyt dobre wieści. Okazuje się bowiem, że długo wyczekiwany system Google Chrome OS, który opiera się na idei przetwarzania w chmurze, nie będzie zoptymalizowany pod urządzenia z ekranami dotykowymi.

Zamiast tego, możemy się spodziewać idealnej współpracy systemu ze sprzętem wyposażonym w fizyczną klawiaturę. Oznacza to mniej więcej tyle, że na rynku mogą nie pojawić się tablety z Chrome OS, chyba że producenci na własną rękę będą optymalizować ten open-source’owy system pod tego typu urządzenia. Chrome OS ma zadebiutować na rynku w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Tymczasem z myślą o tabletach, Google pracuje nad systemem operacyjnym Android 3.0 (prawdopodobnie Honeycomb), który ma być zoptymalizowany dla większych niż smartfony urządzeń z dotykowymi ekranami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.