Tablet graficzny i czytnik e-booków w jednym – oficjalne informacje od ASUS-a

ASUS podzielił się oficjalną specyfikacją swojego Eee Note'a, czyli połączenia czytnika e-booków z tabletem. Model EA800, jeżeli będzie sprzedawany w dobrej cenie, robi bardzo miłe wrażenie.

Czytniko-tablet EA800 wyposażony jest 8-calowy ekran antyrefleksywny o rozdzielczości 768 x 1 024 pikseli i obsługuje wprowadzanie treści dotykiem poprzez wacomowy rysik cyfrowy. Ekran wykrywa 256 stopni nacisku, co jest bardzo dobrym wynikiem. Dodatkowo, Eee Note posiada kartę sieciową WiFi b/g i 2-megapikselowy aparat.

ASUS zaznacza, że ów aparat może się bardzo przydać. EA800 będzie mógł robić zdjęcia, na przykład, studenckim notatkom a następnie w oczyszczonej formie prezentować je na swoim ekranie. Dodatkowo, dane można dostarczać poprzez microUSB i karty microSD. Do tego dorzućmy 4 gigabajty pamięci wewnętrznej i wyjście słuchawkowe 3,5 mm, a okaże się, że mamy do czynienia z bardzo fajnie wyposażonym urządzeniem wielozadaniowym.

EA800 ma, według zapewnień ASUS-a, działać bez ładowania przez 10 godzin z włączonym WiFi i 14,5 godziny z wyłączonym, dzięki baterii 3 700 mAh. Ma to też dać 10 dni bez ładowania w trybie czuwania. Urządzenie obsługuje formaty PDF, ePub, MP3, JPEG, BMP, GIF, PNG, txt, doc, docx, xls, xlsx, ppt i pptx.

Cena, na razie, pozostaje nieznana.

0
Źródło: SlashGear
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.