Tablet Nokii raczej nie będzie, musimy zadowolić się modelem N900

Tabletu Nokii nie będzie. Operatorzy twierdzą, że jest za drogi

Przygotowywany przez firmę Nokia tablet o nazwie Z500 być można nie trafi rynek, bowiem operatorzy sieci komórkowych uważają, że cenowa propozycja Nokii jest zbyt wygórowana.

Mityczny tablet Nokii, o którym informowaliśmy was na początku listopada, najprawdopodobniej w ogóle nie zagości na rynku. Najpierw otrzymywaliśmy informacje, że sam producent nie jest zadowolony ze stosunku ceny do jakości produktu, a teraz znany bloger, Eldar Murtazin, twierdzi, że o przyszłości tabletu zadecydowali operatorzy sieci komórkowych. Ci bowiem zgodnie mieli stwierdzić, że tablet Nokii jest zbyt drogi i się nie sprzeda.

Przypomnijmy, że tablet o nazwie Z500 wyciekł do Sieci za sprawą informacji zamieszczonej w sklepie Ovi. Urządzenie miało być wyposażone w 7 lub 9-calowy ekran dotykowy oraz system operacyjny MeeGo. Produkcją sprzętu miał zająć się Foxconn.

Nieco z innej beczki, Murtazin twierdzi, że firma Samsung ma zaczekać ze swoimi planami wydawniczymi tabletów na system operacyjny Android 3.0 Honeycomb.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.