Giganci Internetu, a czasem jak małe dzieci...

Wojny Facebook kontra Google ciąg dalszy

Wojna o dane między Facebookiem a Google'em trwa w najlepsze. Z katalogu dodatków do Chrome'a zniknęło rozszerzenie pozwalające na transfer informacji między kontami. Nie wiadomo na czyją prośbę.

Facebook i Google są już tak na siebie obrażone, że nawet aplikacje firm trzecich, pozwalające na przenoszenie danych o kontaktach między obiema usługami, są blokowane. Rozszerzenie do Chrome’a „Facebook Doesn’t Own My Friends” zniknęło z katalogu, a wersje już zainstalowane przestały działać. Nie wiemy, czy to Google, czy Facebook postanowiły je usunąć.

Dla tych, co nie pamiętają, przypominamy: Google zaczęło blokować Facebooka, nie pozwalając użytkownikom portalu na import danych z Konta Google. Portal Zuckerberga znalazł obejście problemu i skorzystał z innego API. Google również je zablokowało, użytkownikom, którzy chcieli i tak spróbować przenieść dane, serwowało komunikat o tym, że „twoje dane zostaną uwięzione na Facebooku, bez możliwości usunięcia czy dalszego eksportu”. Facebook stracił cierpliwość i usunął wszystkie kreatory importu i eksportu danych do Gmaila.

Czy to tylko my, czy trochę wygląda to jak piaskownica dla czterolatków?

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.