Wyloguj się na dobę z Sieci, pomóż cierpiącym na autyzm

Czy wytrzymasz dobę bez Facebooka i Twittera, by zwiększyć świadomość swoich znajomych o cierpiących na autyzm? Take samo pytanie zadaje jedna z fundacji charytatywnych.

Projekt Communication Shutdown narodził się w australijskiej fundacji AEIOU na rzecz cierpiących na autyzm. Patronują mu znani celebryci, w tym Steven Segal, Buzz Aldrin, Miranda Kerr czy Deepak Chopra. Założenia akcji są bardzo proste: udaj się na witrynę projektu, kup aplikację za 5 dolarów (lub więcej, to zależy od ciebie).

CHAPP, bowiem tak nazywa się owa aplikacja, łączy się z twoimi kontami na Facebooku i Twitterze i zmienia twój awatar, by podkreślić twój udział w akcji. Jedyne, co ci pozostaje, to zachować milczenie na tych portalach przez okrągłą dobę. Czyli poczuć jak to jest nie móc się odezwać do nikogo, co jest głównym problemem autystów.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.