Zalman ZM-PCM1, czyli komputer pod napięciem

Zalman ZM-PCM1 to pierwszy tego typu panel kontrolny na świecie. To zintegrowany watomierz, woltomierz i amperomierz. Produkt został wyposażony w gniazdo zasilania ATX 12V oraz EPS12V.

Panel Zalman ZM-PCM1 wykonany jest ze szczotkowanego aluminium anodyzowanego na kolor czarny. Na ascetyczny wizerunek składają się czerwony wyświetlacz numeryczny FND (w stylu retro), przycisk wyboru trybu pracy (pomiar mocy, napięcia lub natężenia) oraz trzy diody wskazujące wybrany tryb. Zakres pomiarowy jest szeroki i sięga 240W. Żaden dostępny na rynku procesor nie pobiera tak dużo prądu, ale widać, że projektanci są przygotowani na wynalazki najbliższej i tej dalszej przyszłości.

Panel Zalman ZM-PCM1 wyposażony jest w jeden układ kontrolny, jednak pozostawił użytkownikom pole do popisu. Zalman ZM-PCM1 może zostać wyposażony w dodatkowe dwa czujniki mierzące parametry elektryczne karty (maksymalnie dwóch w trybie SLI lub CrossFire) graficznej. Moduł nosi nazwę ZM-VPM1 i jest kompatybilny z wtyczką zasilania PCI-E 6 Pin oraz PCI-E 6+2 Pin.

0
Źródło: ZalmanShop.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.