The Pirate Bay w momencie zamknięcia rejestrował 25 milionów unikalnych użytkowników, z czego 3,6 miliona z zarejestrowanym kontem na witrynie

Załoga Zatoki Piratów idzie siedzieć, witryna działa dalej

Szwedzki sąd apelacyjny podtrzymał poprzedni wyrok. Twórcy Pirate Bay pójdą do więzienia i będą musieli zapłacić za dodatkowe postępowanie sądowe.

Czterej twórcy The Pirate Bay pójdą siedzieć. To jest już pewne i żadna apelacja nie pomoże. Z pierwotnego wyroku wynikało, że ludzie odpowiedzialni za największą witrynę z torrentami na świecie spędzą rok w więzieniu i będą musieli zapłacić 32 miliony koron kary (około 4,57 miliona dolarów). Po korekcie sądu apelacyjnego nieco skrócono im wyroki, ale za to podwyższono karę do 46 milionów koron (6,57 miliona dolarów).

The Pirate Bay jednak ani myśli zniknąć z Internetu. Obecnie jest zarejestrowana jako organizacja działająca na Seszelach. Sama witryna działa bez zmian, bez zarzutu. I cały czas psuje humor wszystkim poza jej użytkownikami.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.