Ubuntu też się da zainstalować na tablecie Galaxy Tab

Zhakowany Galaxy Tab z Ubuntu na pokładzie

Pewien użytkownik forum XDA skutecznie zainstalował i uruchomił system operacyjny Ubuntu na tablecie Samsung Galaxy Tab. Efekty jego pracy obejrzyjcie w poniższym filmiku.

Użytkownikowi dviera88 z forum XDA udało się zainstalować system operacyjny Ubuntu na tablecie Samsung Galaxy Tab, oryginalnie opartym na Androidzie 2.2 Froyo. Co więcej, zamieścił pełną listę instrukcji, w jaki sposób samemu można zrobić to samo. W swojej najnowszej wersji, system Canonical można obsługiwać dotykiem, a zatem większego problemu z obsługą Ubuntu na Galaxy Tabie nie ma. System wygląda i działa co najmniej poprawnie. Chociaż proces instalacji nie należy do najprostszych, a całość wydaje się żmudną robotą, to zapewne wielu fanów tej dystrybucji Linuksa, zapragnie mieć na swoim Galaxy Tabie właśnie Ubuntu. Wskazówki jak to zrobić, znajdziecie tutaj. Niestety, z postu moddera zniknęły screenshooty…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.