Znamy nazwy kodowe dwóch netbooków z Chrome OS – będą szybkie, jak rajdowy kierowca

Wygląda na to, że pierwsze netbooki z systemem Chrome OS pojawią się w przeciągu tygodni. Pierwsze z nich będą brandowane przez Google'a, podobnie jak smartfony Nexus.

Wewnętrzne testy systemu Chrome OS trwają już od kilku miesięcy i są prowadzone na bardzo wielu modeach netbooków. Asus Eee, Lenovo, Dell – wszyscy posiadacze tych i innych marek powinni spać spokojnie. W dniu premiery systemu pojawi się jednak netbook brandowany przez Google’a (ale skonstruowany przez firmę trzecią), dedykowany Chrome OS-owi. Być może nawet dwa.

Wiemy to na podstawie wpisów w bugtrackerze Chrome OS-a. Jak dotąd w rodzajach komputerów były wpisywane dobrze nam znane modele, jak na przykład Asus Eee. Ostatnio jednak coraz częśćiej zaczęły się pojawiać komputery oznaczone jako Mario i Andretti (dla niewtajemniczonych: to również nazwisko jednego z najlepszych kierowców na świecie). Czy to oznacza, że netbooki z Chrome OS-em będą szybkie tak, jak wyścigowy bolid? Zapinamy pasy i czekamy niecierpliwie!

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.