5 000 aplikacji na Windows Phone Marketplace, App Catalog i BlackBerry App World drżą

Nawet 500-milionowa kampania reklamowa i świetny interfejs nie pomogą firmie Microsoft, jeżeli na Windows Phone 7 nie będzie fajnych aplikacji. Na szczęście Marketplace rozwija się w olbrzymim tempie.

Świetny system na świetnym telefonie, na którym nie pograsz w Angry Birds? Na którym nie możesz wygodnie zarządzać portalami społecznościowymi? Nie skorzystasz z Jabbera i Gadu-Gadu? Obaj (oboje?) wiemy, że takiego telefonu, świadomy użytkowniku, nie wybierzesz. Microsoft jednak robi wszystko, byś nie miał tego typu argumentów.

W sklepie z aplikacjami Marketplace właśnie została umieszczona pięciotysięczna aplikacja, a codziennie przybywa wiele nowych. Sklep już teraz, po dwóch miesiącach istnienia, ma bogatszą ofertę niż mający 18 mieisęcy App Catalog dla webOS-a, a w tym tempie rozwoju osiągnie poziom BlackBerry App World w ciągu sześciu miesięcy.

Do Android Market czy App Store wciąż daleko. Ale obaj giganci powinni zacząć przyjąć do wiadomości, że mają nowego, potężnego i realnego konkurenta.

0
Źródło: LiveSide.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.