AMD i Nvidia od lat walczą ze sobą na rynku kart graficznych

AMD – mamy świetne sterowniki. Nvidia – nonsens!

Obozy Zielonych i Czerwonych tym razem walczą nie na karty graficzne, ale na sterowniki do nich. AMD twierdzi, że ich sterowniki są świetne, a Nvidia uważa to za nonsens.

Segment kart graficznych pod koniec tego roku rozgrzał się do czerwoności. Zarówno Nvidia, jak i AMD wytacza największe działa w postaci kart graficznych. Tym razem jednak poszło o sterowniki. W niedawno opublikowanym badaniu, zespół AMD odpowiedzialny za sterowniki Catalyst chwali się swoimi produktami, twierdząc że są „świetne”. Tymczasem Nvidia ma nieco odmienne zdanie na ten temat i słowami swojego PR-owca, Igora Staneka, komentuje tak:

– To pokazuje jak AMD jest zdesperowane ostatnio. Te twierdzenia są po prostu nonsensem i pochodzą z badań, za które AMD samo zapłaciło. AMD powinno skoncentrować swoje zasoby na naprawie problemów z jakością obrazu, wskazanych przez uprawnionych badaczy, którzy udowodnili, że produkty Radeon nie dorównują naszym świetnym GeForce’om – mówi Stanek.

AMD na razie nie odbiło jeszcze piłeczki, być może dlatego, że już jutro wyda nową wersję swoich sterowników Catalyst 10.12, jednocześnie ostatnią w tym roku.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.