Geinimi to dotąd najgroźniejszy Trojan na Androida

Androidowcy, uwaga na nowego Trojana!

Firma zajmująca się zabezpieczeniami mobilnych systemów, Lookout, odkryła nowego Trojana, który infekuje urządzenia z systemem Android. Na razie tylko w Chinach.

Trojan o nazwie Geinimi atakuje mobilne urządzenia z systemem Android – alarmuje firma Lookout. Do tej pory Trojan atakuje tylko w Chinach, jednak ma potencjał, aby rozprzestrzenić się na całym świecie. Lookout opisuje nowego Trojana jako najbardziej wyrafinowane zagrożenie dotychczas na system Android, a ponadto twierdzi, że Geinimi cechuje się możliwościami botnetu. Trojan instaluje się na urządzeniach nic niepodejrzewających użytkowników, podczas otwierania certyfikowanych aplikacji, w większości gier. Charakterystyka złośliwego kodu ma znamiona budowy złośliwej sieci reklam, a nawet botnetu.

Firma McAfee dodatkowo ostrzega, że tego typu zagrożenia mogą pojawiać się coraz częściej na mobilnych urządzeniach, zwłaszcza poprzez niemonitorowane sklepy z aplikacjami, których jest na pęczki wokół platformy Android.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.