Hybrid Audio domaga się, rzecz jasna, odszkodowania w niesprecyzowanej wysokości

Apple, Dell i HTC znajdą się w sądzie za… odtwarzanie muzyki

Firma Hybrid Audio oskarżyła gigantów świata IT o naruszenie patentu, dotyczącego odtwarzania plików MP3 w urządzeniach mobilnych firm Apple, HTC i Dell.

Do sądu w tym tygodniu trafił wniosek, oskarżający firmy Apple, Dell i HTC o naruszenie patentu o numerze RE40,281, który dotyczy odtwarzania plików MP3. Przyznany w 2008 roku firmie Hybrid Audio patent, opisuje przetwarzanie sygnału dokonane poprzez podzielenie sygnału na kilka podpasm, wykorzystując różnorodność zespołów filtrów, połączonych do uformowania bloku o strukturze drzewa. W pozwie czytamy o sygnałach audio, jednak nie ma ani słowa o plikach MP3 czy o standardzie MPEG-1 Layer III, tymczasem Hybrid Audio oskarża Apple’a, Della i HTC o stworzenie urządzenie, które oferują odtwarzanie plików MP3.

Urządzenia, które mają naruszać patent firmy Hybrid Audio, to między innymi iPod nano, iPhone 4, MacBook Pro, HTC Evo 4G oraz notebooki Della, wliczając w to modele z serii Inspiron, Studio, Alienware, Adamo i XPS.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.