Komisja Europejska jest zdania, że Microsoft nie ma prawa dołączać do swojego systemu przeglądarki internetowej Windows Internet Explorer

Apple i Google popierają Microsoft! Spisek wielkich?

Są zagrożenia, wobec których nawet najbardziej zagorzali rywale jednoczą siły. Co ciekawe, chodzi o coś, co wielcy gracze chętnie wykorzystują przeciwko sobie nawzajem - patenty.

Sąd Najwyższy ogłosił, że wysłucha firmę Microsoft i przyjrzy się przegranej przez nią sprawie patentowej przeciwko i4i. Przypominamy w skrócie: Microsoft musiał jej zapłacić 290 milionów dolarów za wykorzystanie w Wordzie jednej z metod opisowych w języku XML, którą wymyśliło i4i.

Jak twierdzi Microsoft, obecne prawo patentowe jest niedoskonałe, czyniąc nierzadko niemożliwym udowodnienia swojej niewinności, a walki w sądach są bardzo kosztowne, zwłaszcza dla gigantów rynkowych. Microsoft ma już w tej sprawie oficjalne poparcie Apple’a, Google’a, General Motors i Wal-Mart Stores.

I4i broni się, twierdząc, że Microsoft chce pozbyć się małych firm, a jeżeli wygra swoją apelację, to żaden patent nie będzie bezpieczny.

Word 2010 nie zawiera już metod należących do i4i.

Źródło: WSJ.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.