Apple łata QuickTime’a, zapowiada lepsze MobileMe

Jest już do pobrania aktualizacja niezwykle popularnego kodeka QuickTime, która usuwa kilka usterek związanych z zabezpieczeniami. Steve Jobs obiecuje też znaczące usprawnienia w usłudze MobileMe.

Apple zaprezentowało nową wersję QuickTime’a, oznaczoną numerkiem 7.6.9. Aktualizacja dostępna jest zarówno dla systemów Windows, jak i Mac OS i usuwa 15 usterek związanych z zabezpieczeniami kodeka, związanych między innymi z obsługą standardów JP2, GIF, PICT, FlashPix, AVI, MPEG, QTVR czy Sonerson, które pozwalały na zablokowanie odtwarzacza i zdalne wykonanie złośliwego kodu.

Z kolei Steve Jobs zapowiedział (w dość pokrętny sposób, odpowiadając e-mailowo jednemu z użytkowników), że MobileMe będzie „dużo, dużo lepsze” w przyszłym roku. Bardzo nas to cieszy, gdyż usługa jest droga (99 dolarów rocznie) i, porównując do darmowych odpowiedników na iOS-a, niezbyt funkcjonalna.

Kodek QuickTime pobierzesz z naszego portalu

Źródło: AppleInsider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.