W Przasnyszu Internet będzie darmowy, ale cenzurowany

Apple pozwane za cenzurowanie piersi

Pewien tabloid pozwał Apple'a za odrzucenie ich aplikacji. Powodem braku zatwierdzenie były piersi kobiety, które pojawiły się na jednej ze stron magazynu.

Jak wiemy, Steve Jobs chroni swoje gadżety przed wszystkim, co ma jakikolwiek związek z pornografią, nagością, erotyką. Nie inaczej było tym razem. Jeden z duńskich tabloidów, Ekstra Bladet, pozwał firmę Apple za to, że jego aplikacja (magazyn) dla iPada została odrzucona z powodu pojawienia się na dziewiątej stronie magazynu kobiety z odsłoniętym biustem.

Redaktor naczelny gazety, Poul Madsen, twierdzi, że Apple stosuje nieuczciwą cenzurę i nie dochowuje zasad rynku konkurencji, gdyż nie chce opublikować jego magazynu w całości na tablecie. Dodatkowo Apple miało arogancko zignorować jego argumenty. Mimo to, Madsen wierzy, że teraz gdy sprawa trafiła przed Europejski Trybunał, Apple zmieni zdanie.

Ekstra Bladet wie o co walczy – magazyn głównie utrzymuje się z tzw. „sex-reklam”. Przypomnijmy, że to nie pierwsze zatargi Duńczyków z Apple’em – niedawno gigant z Cupertino usunął z App Store duński magazyn o Androidzie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.