Apple naraża się na zemstę Anonimowych

Apple wyrzuca aplikację WikiLeaks z App Store. Będzie zemsta 4chana?

Apple jest odważne. Ze swojego App Store usunęło bowiem aplikację WikiLeaks App, narażając się tym samym na ataki Anonimowych z 4chana.

Nieoficjalna aplikacja WikiLeaks, pozwalająca przeglądać na iPhone’ie i iPadzie materiały zebrane przez ten kontrowersyjny serwis i śledzić Twitterowe konto WikiLeaks, została usunięta z App Store. Zespół iTunes Store Team w odpowiedzi na list jednego z programistów, poinformował, że aplikacja została wycofana ze sprzedaży, ale powodów wycofania nie podano. Nie wiadomo zatem, czy Apple usunęło aplikację, gdyż jest przeciwne działalności WikiLeaks, czy też może z powodu naruszenia przez nią regulaminu sklepu.

Jedno jest pewne, Apple usuwając aplikację WikiLeaks ze swojego sklepu, dołącza do grona przeciwników Juliana Assange’a i jego działalności, narażając się tym samym na ataki ze strony Anonimowych. Forumowicze 4chana zaatakowali już takie korporacje, jak Amazon, PayPal, MasterCard czy Visa, więc czemu nie mieliby się pokusić o ataki DDoS na Apple’a?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.