Anonimowi rujnują największe serwisy, a policja łapie dwóch nastolatków...

Aresztowanie kolejnego nastolatka w związku z atakami DDoS na przeciwników WikiLeaks

Holenderska policja aresztowała 19-latka o pseudonimie Awinee, który miał użyć narzędzi hakerskich do zhakowania strony lokalnej prokuratury. Dodatkowo władze uważają, że nastolatek brał udział w atakach na witrynę Moneybookers.

Po aresztowaniu 16-latka z Anonimowych, holenderska policja świętuje kolejny „sukces”. Tym razem w ich rękach znalazł się 19-letni mężczyzna, który w Internecie posługiwał się pseudonimem Awinee. Policja uważa, że to właśnie nastolatek stoi za atakami na witrynę lokalnej prokuratury, która miał skutecznie zhakować i odłączyć od Sieci. To jednak nie wszystko, bowiem policja zarzuca chłopakowi także branie udziału w atakach DDoS na finansową witrynę Moneybookers, co było częścią odwetu Anonimowych za odcięcie od środków serwisu WikiLeaks.

Za uczestnictwo w atakach DDoS, 19-latkowi grozi nawet 6 lat pozbawienia wolności. Nazwisko młodego Holendra nie zostało oficjalnie ujawnione, ale po wpisaniu w wyszukiwarkę jego pseudonimu, dowiadujemy się z pierwszego odnośnika, że nazywa się Martijn Gonlag i mieszka w Hoogezand-Sappemeer, Holandia.

Co ciekawe, na innej stronie dowiadujemy się, że Awinee logował się do serwisu sk-gaming 13 godzin temu, pomimo, że został aresztowany w weekend.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.