RoboCop - czy MGM nie poskąpi pieniędzy na remake?

Będzie remake RoboCopa?

W jednym z wywiadów Darren Aronofsky ujawnił, iż wciąż chciałby wyreżyserować remake "RoboCopa". Uważa on, że teraz, gdy wytwórnia MGM poradziła sobie z kłopotami finansowymi, projekt ma szanse na realizację.

Nowa wersja „RoboCopa” planowana była przez kilka ostatnich lat. MGM zaprezentowało nawet pierwszy plakat filmu, a potem ogłosiło, iż całość zostanie nakręcona w 3D. Wkrótce okazało się jednak, iż wytwórnia ma prawie 4-miliardowy dług i nie stać jej na sfinansowanie produkcji. W tym samym czasie zawieszono również realizację „Hobbita” oraz kolejnego „Bonda”.

Oryginalny „RoboCop” należy do najważniejszych filmów akcji lat 80. Wyreżyserowany przez Paula Verhoevena opowiadał o policjancie, który ginie na służbie, a raczej wszyscy uważają, że ginie. Jego mózg i części ciała wykorzystuje pewna potężna korporacja do konstrukcji maszyny będącej policjantem doskonałym.

Aronofsky, który aktualnie pracuje nad „The Wolverine”, uważa, iż scenariusz remake’u, pióra Davida Selfa, jest znakomity.

Czytaj więcej na:

Filmweb

Źródło: Filmweb
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.