Smartfon z pewnością jest bardziej mobilny na polu bitwy, od laptopa...

Chcesz darmowego smartfona? Wstąp do Armii!

Amerykańska Armia chce podarować każdemu żołnierzowi smartfona. To nie wszystko! Chce także płacić jego rachunki za telefon...

Takie rzeczy, to tylko w Stanach. I dzięki Bogu. Polskie społeczeństwo mogłoby bowiem nie przełknąć faktu, że płacić będzie nie tylko za smartfona dla każdego żołnierza służącego w armii, ale także za jego rachunki telefoniczne. Jak donosi USA Today, Amerykańska Armia planuje sprezentować każdemu żołnierzowi smartfona (jak dotąd niesprecyzowany model, ale nie zdziwiłoby nas, gdyby „przetarg” wygrał iPhone 4) i zapłacić za niego rachunki telefoniczne. Jak oficjele tłumaczą swoje plany? Smartfony to prawdziwe kombajny, przydatne w każdej sytuacji – potrafią wyświetlać mapy, informacje, tłumaczyć wiadomości, a także pozwalają na komunikacje na polu bitwy. Mogą nawet zbierać dane biometryczne od przeciwników.

Jak na razie, Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych rozdają smartfony jedynie żołnierzom z wyspecjalizowanych jednostek, a pierwsze testy w terenie planowane są na luty przyszłego roku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.