Chrome 10 z preinstalowanymi grami w HTML5

Google Chrome OS z niechcianym bloatware? Wersja rozwojowa przeglądarki Chrome 10 na to wskazuje – wraz z nią preinstalowane są dwie gry napisane w HTML5.

Wersja rozwojowa przeglądarki Chrome 10, która zarazem ma być fundamentem systemu Chrome OS, po instalacji proponuje użytkownikowi dwie gry w HTML5, Poppit i Entaglement, które doinstalowują się automatycznie. Nie możemy zablokować procesu instalacji, a co najwyżej je reęcznie odinstalować.

Poppit to gra, w której musimy psuć grupy balonów tego samego koloru. Z pękniętych balonów wypadają nagrody. Zbierzesz wszystkie – wygrałeś. Entaglement to z kolei gra logiczna. Na jej heksagonalnej planszy musimy układać w linie sześciokątne elementy.

Czy to oznacza, że wraz z Chrome OS i ostateczną wersją przeglądarki Chrome dostaniemy niechciany bloatware? Niekoniecznie. Bardzo możliwe, że Google chce tylko pokazać programistom możliwości HTML5. My jednak obawiamy się czegoś innego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.