Facebook rozpoznaje osoby na zdjęciach, jest o krok od zyskania samoświadomości

Facebook ulepszył mechanizm oznaczania osób na zdjęciach. Portal pozazdrościł platformie Windows Live możliwości rozpoznawania twarzy i wprowadził ją do siebie.

Na portalu Facebook możesz oznaczać na zdjęciach osoby, które mają swoje konta na tym portalu. Dotychczas cały proces odbywał się ręcznie, trzeba było wskazać danego osobnika a następnie samodzielnie go podlinkować. Od teraz (usługa jest wdrażana i dla części użytkowników może być jeszcze niedostępna) Facebook stara się odgadnąć tożsamość osób na zdjęciach i sam sugeruje znaczniki. Innymi słowy, zamiast mozolnie tagować fotografie, można po prostu przejrzeć propozycje portalu i je zaakceptować jednym klikiem (bądź dokonać korekty).

Facebook nie jest jednak pionierem w tej dziedzinie jeśli chodzi o platformy społecznościowe. Podobną funkcją może się pochwalić Windows Live. Podobnie jak na portalu Microsoftu, w ustawieniach prywatności można zaznaczyć, że nie życzymy sobie być dodani do tego algorytmu. Naturalnie dalej pozostawiono możliwość ręcznego oznaczania osób.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.