Giganci IT chcą uśmiercić VGA, stawiają na HDMI i DisplayPort

Dni interfejsu VGA (Video Graphics Array) są policzone, bowiem takie firmy jak Intel, AMD, Samsung, LG, Dell i Lenovo, chcą wspólnie postawić na standardy HDMI oraz DisplayPort.

Analogowe interfejsy to przeżytek, wspólnie uważają najwięksi giganci świata IT. Firmy Intel, AMD, Samsung, LG, Dell i Lenovo wspólnie chcą przyspieszyć rynkową ekspansję cyfrowych interfejsów, takich jak HDMI i DisplayPort. Rynek PC wkrótce ma się pozbyć standardu VGA (Video Graphics Array) – Intel i AMD przestaną wspierać ten interfejs w swoich produktach do końca 2015 roku. Niechybnie taki sam los czeka interfejs DVI. Wystarczy bowiem wspomnieć, że cyfrowe standardy połączeń między urządzeniami, HDMI oraz DisplayPort, umożliwiają przesyłanie obrazu w wyższej rozdzielczości, pozwalają na przesyłanie zarówno obrazu HD, jak i dźwięku, a do tego obniżają wymagania w kwestii poboru mocy.

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.