Apple i Google zostały oskarżone o praktyki monopolistyczne

Google i Apple biją się o patenty Nortela

Apple i Google współzawodniczą w pewnej dość istotnej wyprzedaży. Kanadyjska firma telekomunikacyjna Nortel bankrutuje i sprzedaje za bezcen swoje patenty. Kto zgarnie więcej?

Nortel bankrutuje! OK., wykrzyknik niepotrzebny, bo upadek kanadyjskiej firmy telekomunikacyjnej ma znikome dla nas znaczenie. To, co jednak jest ciekawe, to pozbywanie się przez nią patentów. Za niewielkie pieniądze. To, co należy do Nortela zostało już częściowo podzielone między takie firmy, jak Ericsson czy Hitachi. Ale wciąż pozostaje ponad 4 000 patentów na sprzedaż. I o nie bije się dwóch gigantów: Apple i Google, a także Motorola i RIM.

Wiele z tych patentów jest ściśle powiązanych z technologiami LTE i SAE i ponoć mają krytyczne znaczenie dla dalszego ich rozwoju. Poza Nortelem, największymi posiadaczami patentów w tym segmencie rynku są Nokia, Ericsson, Qualcomm i Sony.

W związku z olbrzymim zainteresowaniem owymi patentami, wystawiono je na tajną licytację. Nie możemy więc na razie donieść na czym komu zależy i ile to wycenia. Będziemy jednak obserwować tę sprawę.

0
Źródło: Yahoo! News
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.