Internauci najbardziej na Święta chcieli dostać… przyjaciół

Czego tak na serio chcieliśmy na Święta? Jedna z firm, zajmująca się analizą danych z portali społecznościowych, postanowiła to sprawdzić.

Yomego postanowiło na te Święta pomóc Świętemu Mikołajowi i stworzyła mu narzędzie Santatron 6000, opartą na Flashu aplikację, która analizuje Facebooka i Twittera i tworzy wymarzoną listę prezentów na podstawie swoich zaawansowanych, wewnętrznych algorytmów, które próbują wychwycić kontekst rozmów na owych portalach i oszacować, który prezent jest najbardziej pożądany.

Niektóre wyniki nie zaskakują: laptop, iPad, samochód, dyskografia Metalliki to dość typowe życzenia. Ale weekend z Justinem Bieberem czy Jeffem Bridgesem może już zaskakiwać. Okazało się jednak, że wszyscy chcemy… przyjaciół. To jeden z najczęściej powtarzających się trendów.

Tego też wam życzymy. Po co nam błyszczący, piękny i wymarzony iPad, skoro nie będziemy mogli się nawet z nikim radością podzielić, kto ją zrozumie? Zdrowych, spokojnych i przede wszystkim ciepłych! I nie chodzi nam tu o panującą dodatnią temperaturę za oknem…

0
Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.