Jailbreakowane smartfony z Windows Phone 7 same się blokują

Smartfony z Windows Phone 7, które zostały przerobione za pomocą ChevronWP7 co pozwalało na instalację aplikacji spoza Marketplace, zaczęły "magicznie" wracać do oryginalnego oprogramowania.

ChevronWP7 to narzędzie, które podmienia niektóre z plików systemu Windows Phone 7 na te „domowej roboty”. Dzięki temu jesteśmy w stanie instalować aplikacje spoza sklepu Marketplace. I jak się okazuje, działanie narzędzia jest tymczasowe. Telefony same przywracają się do oryginalnego stanu i blokują „nielegalne” programy.

Microsoft tłumaczy, że nie podjął żadnych działań w sprawie ponownego „zablokowania” telefonów a ich zachowanie wynika z wady samego narzędzia ChevronWP7. Program ten bowiem podaje fałszywy certyfikat serwerowi Microsoftu i okazjonalnie wysyła zapytanie do serwera. Jeżeli certyfikat jest nieaktualny, serwer przekazuje smartfonowi jego bieżącą wersję, co z kolei powoduje cofnięcie zmian wykonanych przez narzędzie. Na szczęście blokada niepodpisanych aplikacji ogranicza się do jednorazowego komunikatu o owej blokadzie i… niczym innym – programy dalej działają.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.