Jak zminiaturyzować istniejące już napędy SSD z interfejsem PCI Express?

Karty pamięci o pojemności ponad 2 TB i transferze 500 MB/s

Firmy Sandisk, Sony oraz Nikon wspólnie proponują nowy format kart pamięci z interfejsem PCI Express, dzięki czemu pamięci mogłyby uzyskiwać prędkości transferu danych do 500 MB na sekundę.

Najszybszy do tej pory standard kart pamięci, CompactFlash, zapewnia prędkość transferu danych do 167 MB/s. To stanowczo za mało, twierdzą firmy Sandisk, Sony oraz Nikon, które zamierzają utworzyć zupełnie nowy format kart pamięci, opierający się na interfejsie PCI Express. Dzięki zastosowaniu tego typu magistrali, możliwe będzie uzyskanie prędkości transferu danych dochodzące nawet do 500 MB/s. To jednak nie wszystko, bowiem takie karty pamięci mogłyby pomieścić nawet ponad 2 TB danych, co w dobie filmów Full HD i seryjnych zdjęć RAW, wydaje się rozsądną pojemnością.

Związek CompactFlash Association już zapowiedział, że utworzy nową grupę roboczą, która zajmie się sprawdzeniem tego pomysłu.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.