Fizyka na Kinekcie - prawdziwa magia

Kinect + rysowanie + fizyka = prawdziwa magia

Odkąd Kinect został skutecznie zhakowany, dzień bez pomysłu na wykorzystanie jego możliwości, jest dniem straconym. Dzisiaj zobaczycie prawdziwą magię na ekranie.

Open-source’owe sterowniki do kontrolera ruchowego Microsoft Kinect, umożliwiające podłęczenie urządzenia do komputera PC, zostały udostępnione w Sieci w połowie listopada 2010 roku. Od tego czasu niemal codziennie pojawiają się przykłady, w jaki sposób Kinecta można wykorzystać. Niekoniecznie do gier, jak został namaszczony przez giganta z Redmond, ale także jako interfejs do komputera pod Ubuntu czy nawet wirtualną, interaktywną pacynkę na Windows 7.

Tym razem niewielka firma zajmująca się marketingiem, Razorfish, udostępniła w Sieci filmik, na którym połączono technologię Kinecta, rysowanie „w powietrzu” oraz fizykę. Niezwykle ciekawy efekt możecie obejrzeć poniżej. Na szczęście, Razorfish będzie dalej pracować nad rozpracowywaniem możliwości kontrolera Microsoftu, a może nawet w niedalekiej przyszłości wyda aplikację, aby wszyscy użytkownicy mogli spróbować pobawić się w taki sposób w domu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.